Дні Європи в школі

Дні Європи в школі

«Я – Європа, колиска культури і мудрості,

Всім наукам початок я вірний дала.

Всіх людей закликаю до миру і людяності,

Світло знань у країни усі принесла»

Для того, щоб нагадати всім нам про важливість єднання та порозуміння, кожної третьої суботи травня в Україні відзначається День Європи.

Європа – це простір, де існує не лише багато цікавих традицій, але й спільні цінності. Прагнення України зайняти належне місце в сучасному європейському процесі й, водночас, мати власне обличчя в контексті розвитку європейської і світової цивілізації неможливе без усвідомлення свого історичного коріння. Європа – це історичний дух України.

Щоб рухатись уперед, потрібно не лише любити Батьківщину, а й знати та поважати своїх сусідів. А це означає – вивчати їхні звичаї і традиції, їхню національну культуру, етнос.

Відзначення Дня Європи в Україні - це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

Головною метою відзначення в Україні Дня Європи є:

- формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України;

- ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями;

- популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді;

- залучення населення регіонів України до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС.

Проведенню Дня Європи з 12 травня по 15 травня 2020 року в Краматорському НВК (ЗОШ №6-ДНЗ) передувала значна інформаційно-просвітницька робота, а саме:

1 Інформаційна листівка до Дня Європи в Україні 1-11
2 Робота локації «Європейське дитинство» (показ мультфільмів, створених за мотивами казок європейських письменників) 1-4
3 «Я у світі»: Віртуальна подорож «На що схожі різні країни світу», «Різноманітність людей у світі» 1-4
4 Виставка малюнків «Європа очима дітей» https://school6nvk.blogspot.com/2020/05/blog-post_84.html 1-4, 5-8
5 Фотоколаж «Віртуальна подорож до Європи» 9-11
6 Участь учнів у музикальному флешмобі «Європейський віночок» https://school6nvk.blogspot.com/2020/05/blog-post_15.html Анна Косогова (4-А кл.) «Dance Monkey», Марунич Марія (4-В кл.) А.Жилинський «Полька», Солянов Олексій (4-В кл.) «Сонатіна» Бетховена, Анохіна Аліна (10-Б кл.) «I feel good», Демченко Катерина (10-Б кл.) «I’m ouffa love», Біличенко Вероніка (11-Б кл.) «Rammstain- sonne» 1-11
7 «Англійська мова»: єдині уроки «Україна – європейська держава», «Знай про Європу більше» 5-11
8 «Історія України»:Диспут «Що для мене означає бути громадянином європейської держави ?» 5-11
9 «Право»: Юридичні дебати «Європейські цінності та стандарти щодо верховенства права та поваги до прав людини» 9-11
10 «Географія»: Віртуальна екскурсія «Мандруючи європейськими містами». Створення учнями кросвордів «Цікаві факти про країни Європи» (6-Г кл., Чепель Андрій, Шишкевич Арсеній, 8-Б кл., Валюх Христина, 9-В кл., Мурашко Ігор) 6-11
11 Дистанційні виховні години/години спілкування у ZOOM, Вайбері: «Україна – європейська держава», «Європа – наш спільний дім», «Знай про Європу більше», «Історія Євросоюзу», «Перспективи вступу України до ЄС». 1-11

Сьогодні Європейський Союз – це союз демократичних європейських країн, що спільно працюють заради миру. Україна також обрала європейський шлях розвитку і це стало частиною української національної ідеї.

Ми – європейці настільки, наскільки ми – українці, і лише, відчувши себе справжнім українцем можна збудувати свій український дім за європейськими стандартами.

Кiлькiсть переглядiв: 33

Дата останньої зміни 04 Червня 2020

Фотогалерея