День народження Тараса Шевченка

І мене в сем’ї великій

В сім’ї вольній, новій,

Не забудьте пом’янути

Незлим тихим словом.

Т. Шевченко

Є імена, що увібрали в себе душу народу, стали часткою його життя. 9 березня 2020 року Україна відзначила 206 років від дня народження видатного майстра слова, талановитого художника, славетного і величного Тараса Григоровича Шевченка (1914-1861).

У Краматорському НВК (ЗОШ №6-ДНЗ) 10.03 - 11.03.2020 року пройшли Шевченківські дні. У приміщенні шкільної бібліотеки навчального закладу була оформлена книжкова виставка «Великий син великого народу», присвячена 206-й річниці від дня народження співця вільної України, геніального поета, прозаїка, драматурга, мислителя, історика, етнографа, фольклориста, талановитого художника.

Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються будівлі, але слово Шевченка – живе і вічне.. Його творчість зігріта гарячою любов’ю до Батьківщини, пройнята священною ненавистю до ворогів і гнобителів народу.Про те, що його думи, його пісні, його полум’яний гнів, його боротьба за світлу долю трудового люду були і залишаються думами, піснями, гнівом і боротьбою мільйонів. Він буде жити вічно. 9 березня у сквері імені Тараса Шевченка зібралися ті, для кого творчічсть поета та його життєвий шлях є взірцем любові до рідної країни. Лунали вірші Великого Кобзаря, а подарунком для поета стала вишиванка.

На уроках української мови та літератури учні 8-9, 10-11 класів переглянули кінострічку «Мій Шевченко», багатосерійний фільм про життя і творчість Великого Кобзаря «Тарас Шевченко. Заповіт». Учні знов поринули у світ думок палкого патріота, його почуттів, переживань, страждань. Цікавою та пізнавальною для учнів стали виховні години «Є в Шевченка народження дата – дати смерті в Шевченка немає», проведена класними керівниками 9-В, 10-Б, 6-Г, 7-А класів. Для паралелі 5-х класів учителями – філологами було проведено уроки, присвячені творчості Тараса Шевченка. Українська символіка, вишиті рушники, портрети Шевченка, учнівські презентації й малюнки - все було окрасою навчальних кабінетів. Звучали записи пісень на слова Тараса Шевченка, презентації супроводжувалися декламуванням поезій Кобзаря як учнями, так і вчителями. Учні 5-Б класу отримали завдання для проєкту «Живе Кобзар у пам’яті народу, живуть його слова, і мрії, і думки».

Ребята 5-8 класів підготувалися до окружного конкурсу знавців поезій Кобзаря, який відбудеться на базі МПК імені Л.Бикова. Минуло багато років з дня народження Т.Г. Шевченка – славного сина українського народу, але й сьогодні, як живий, говорить він із своїми наступниками. Його слово живе між нами, гнівне і ніжне, полум’яне і міцне.

Саме таким для українців є ім’я Тараса Григоровича Шевченка, славетного і величного митця, людини планетарного масштабу. На сучасному етапі розвитку України саме Т. Г. Шевченко та його творчість є духовними наставниками, прикладом справжньої відданості і любові до рідної землі, рідного народу.

Кiлькiсть переглядiв: 23

Дата останньої зміни 04 Червня 2020

Фотогалерея