/Files/images/2019-2020/zima/1702 004.jpg к/Files/images/2019-2020/zima/1703 003.jpg

Привіт всім! ��

На час карантину оголошується фото-флешмоб:

1 �� Зроби фото зі своїм домашнім улюбленцем і відправ нам з хештегом #домашнійлюбленець

2 �� .Зроби фото свого хобі або улюбленого заняття під час карантину з хештегом #сидимовдома

Фото скидайте в дірект @novosti_v_school6

Всі роботи з'являться в історії, а найоригінальніші і креативні потраплять в профіль.

Постарайся і отримай можливість закріпити свою фотографію в пам'яті 6 школи ☘

/Files/images/2019-2020/vesna/18041.jpg

Як показала практика, проектна діяльність об'єднує всіх учасників учбового процесу

— учнів, їхніх батьків, педагогів. У ході цієї діяльності встановлюються партнерські контакти з різними службами, громадськістю, спонсорськими організаціями. Учнівське самоврядування – це реальний безперервний процес залучення учнів до суспільних справ. Маючи діючу модель учнівського самоврядування, наша школа, не тільки дає знання, а й виховує людину в дусі патріотизму, вчить добру, порядності. Діти вчаться відчувати відповідальність, проявляти ініціативу, допомагати один одному. У рамках щорічного проекту «Шлях добра» взято участь у акціях :

15 вересня у парку Ювілейному відбувся благодійний ярмарок на якому були представлені роботи учнів шкіл Краматорська. Мета акції – допомога хворої дитини. Всі кошти, зібрані з продажу поробок були передані однієї родині. Родину обирали шляхом лотереї.

Вже за гарною традицією наша школа приєднується до благодійної активності проєкту ― акції «Даруємо віру в чудеса» та «Тепле привітання» для дітей «буферної» зони

Під новий рік приємно звітувати про ще одну ініціативу, наші учні стали волонтерами. Ми розфарбовували іграшки, вкладаючи в них свій талант, душу, час та креативність.

Благодійність – це не тільки «поклик серця», а й обов’язок кожного. Це те, що робить нас ЛЮДЬМИ. Ація «Стареньки» та допомога онкохворим дітям

/Files/images/2019-2020/zima/Слайд1.JPG /Files/images/2019-2020/zima/Слайд3.JPG /Files/images/2019-2020/zima/Слайд4.JPG /Files/images/2019-2020/zima/Слайд6.JPG

Статут

української дитячо-юнацької організації самоврядування

«Козацька республіка»

Краматорського НВК (ЗОШ№6-ДНЗ)

Преамбула

В умовах створення правової соціальної держави, з метою національно - патріотичного виховання, продовження ідейних, духовних і моральних засад українських козаків. Їх духовних, культурних, організаційних, військово – патріотичних традицій, громадянської свідомості, підвищення громадянської активності молоді, залучення її до загальнодемократичних цінностей, вироблення навичок прийняття самостійних рішень, розвитку інтелектуальних та організаторських здібностей, почуття відповідальності з урахуванням необхідності поглиблення взаємодовіри, взаєморозуміння і співробітництва між учня­ми та вчителями, усвідомлюючи відповідальність перед Богом, власною совістю, попереднім, нинішнім та майбутнім поколінням учнів, приймає цей Статут – основний закон дитячо-юнацької організації „ Козацька республіка ” учнів Краматорського НВК (ЗОШ№6-ДНЗ).

Урочиста обіцянка учня, що вступає до лав дитячо-юнацької організації „Козацька республіка”

1. Клятва кошового отамана:

„Я, кошовий отаман, перед лицем своїх козаків, вчителів клянусь з честю і гідністю нести довірене мені звання, захищати інтереси своїх козаків на славу свого коша! Бути справедливим!

Клянусь! Клянусь! Клянусь!"

2. Клятва курінного отамана:

„Я, курінний отаман, клянусь своєму кошовому отаману, козакам свого куріня завжди бути чесним і справедливим, захищати інтереси і честь козаків свого куріня !

Клянусь! Клянусь! Клянусь!"

3. Клятва козака:

„Я, (прізвище, ім'я) вступаючи в козацьку общину, перед лицем друзів-козаків, перед рідною землею та пам’яттю звитяг козацтва українського урочисто клянусь що вивчатиму історію і традиції українського народу, рідного краю, буду розвиватися розумово, фізично і морально щоб чесно і віддано служити рідній школі, своєму народові;ненці Україні.

Клянусь! Клянусь! Клянусь!"

Розділ 1

Стаття 1

Загальні засади

1. Загальні положення

1.1.Дитячо-юнацька організація «Козацька республіка» учнів Краматорського НВК (ЗОШ№6-ДНЗ) – добровільне об’єднання учнів, мета якого – сформувати в дітях почуття господаря школи, класу, вміння співробітничати на принципах партнерства, гласності, демократизму.

1.2.Дитячо-юнацька організація «Козацька республіка» учнів Краматорського НВК (ЗОШ№6-ДНЗ) є організацією, що складається з людей, створена людьми і для людей, а учні є людьми!

1.3.Символами дитячо-юнацької організації «Козацька республіка» повинні бути: Девіз, Емблема, Прапор.

1.4. Дитячо-юнацька організація «Козацька республіка» учнів Краматорського НВК (ЗОШ№6-ДНЗ) працює на благо і добро українського народу й Української Самостійної Держави задля миру, громадської злагоди на території України, єдності українського суспільства з метою розвитку і зміцнення демократичної і правової Української держави.

1.5.Дитячо-юнацька організація «Козацька республіка» учнів Краматорського НВК (ЗОШ№6-ДНЗ) існує на принципах демократії, співуправління, загального оприлюднення, творчого підходу до вирішення питань внутрішкільного життя. Працює на благо і добро українського народу й Української Самостійної Держави задля миру, громадської злагоди на території України, єдності українського суспільства з метою розвитку і зміцнення демократичної і правової Української держави.

1.6. Інтереси дитини, її всебічний розвиток, утвердження загально­людських цінностей визначають основний зміст та напрям діяльності дитячо-юнацької організації «Козацька республіка» учнів Краматорського НВК (ЗОШ№6-ДНЗ).

1.7. Утвердження навичок співпраці, розвиток особистості дитини, тісний взаємозв'язок з органами учнівського самоврядування міста, з державними установами, громадськими організаціями України, що стоять на засадах національного державотворення, сприяють відродженню та розвитку української держави є основою діяльності педагогічного колективу.

1.8. Співпраця учнів і вчителів ґрунтується на засадах рівності та взаємоповаги та відповідає основним засадам Конвенції ООН про права дитини.

1.9. Систему внутрішнього устрою дитячо-юнацької організації «Козацька республіка» учнів Краматорського НВК (ЗОШ№6-ДНЗ) складають республіки «Козачата» (1-4 кл.), «Джури» (5-7 кл.), «Молоді козаки» (8-11 кл.), які працюють у семи напрямках згідно з Положенням про «Повноваження ланок».

2.0 Лідерський актив дитячо-юнацької організації «Козацька республіка» учнів Краматорського НВК (ЗОШ№6-ДНЗ) складається з писаря, осавула, хорунжого, обозного, бунчужного, судді, гармаша, 8-х представників кожного класу (десятник, радники з питань з навчальних питань, з питань друку, з питань здоров'я та спорту, з питань милосердя, з екологічних питань, з питань культури та дозвілля), куратора, представника батьківської громадськості.

Розділ 2

Права, свободи, обов’язки

Стаття 1

Кожен, хто навчається в школі має право:

 1. Стати громадянином дитячо-юнацької організації «Козацька республіка» учнів Краматорського НВК (ЗОШ№6-ДНЗ) з моменту його вступу до школи, брати участь у діях організації з 6 років.
 2. Громадянство учня припиняється у разі:
 • переходу до іншої школи;
 • виключення учня зі школи за рішенням Ради Краматорського НВК (ЗОШ№6-ДНЗ).

3. Бути активними провідниками української національної ідеї, виконувати всі вимоги цього Статуту та українських козацьких звичаїв, якщо останні не суперечать Статутові Українського козацтва і чинному законодавству України.

4. Дотримуватись здорового способу життя, піклуватись про Українську державу, родину, плекати молоде покоління духовно здоровим, морально та фізично загартованим, відданим Україні та українському народові.

5. Зберігати і розвивати прогресивні українські козацькі звичаї та традиції, оберігати честь і гідність козацького імені, зміцнювати єдність Українського козацтва.

6. Займатися суспільно - корисною для України та українського народу діяльністю, продукувати матеріальні та духовні цінності, дотримуватися принципів і норм християнської моралі, козацької етики та етикету.

7. Користуватися навчально-виробничою, науковою, матеріаль­но-технічною, культурно-спортивною, побутовою, оздоровчою базою навчального закладу освіти.

8. На доступ до будь-яких відомостей з усіх галузей знань.

9. На участь у науково-дослідницькій, експериментальній, конструкторській та інших видах науково-практичної діяльності, конференціях, олімпіадах, виставках, конкурсах тощо.

10.Бути представником Краматорського НВК (ЗОШ№6-ДНЗ) згідно з рішенням лідерського активу «Козацької республіки» на конференціях, форумах, семінарах.

11.Обирати профіль подальшого навчання з 10 класу.

12.Обирати та бути обраним до органів учнівського самоврядування Краматорського НВК (ЗОШ№6-ДНЗ).

13.Брати участь у співуправлінні дитячо-юнацькою організацією «Козацька республіка» Краматорського НВК (ЗОШ№6-ДНЗ).

14.Брати участь у добровільних самодіяльних спілках, творчих студіях, клубах, гуртках тощо.

15.Проводити мирні збори, походи, дискотеки, про які завчасно сповіщають адміністрацію та органи самоврядування.

16.Відстоювати свої права в суперечках, у разі виникнення конфліктних ситуацій у взаєминах між учнями, а також між учнями та вчителями, учень має право звернутися до правової ланки „Козацької республіки”, яке повинно розглянути справу у тижневий строк.

17.Ознайомлюватися з перевіреними контрольними, самостійними, заліковими роботами, звертатися до вчителів за поясненням оцінок.

18.Отримувати не більше двох уроків контролю знань з різних предметів на один день.

19.Заздалегідь дізнаватися про строки та обсяги контрольних робіт.

20.На захист від будь-яких форм експлуатації, насилля, які по­рушують права учня або принижують його честь та гідність.

21.Не працювати у вільний від занять час без його особистої згоди.

22.Не підлягати моральному та фізичному насиллю.

23.Достроково здати програму за навчальний рік і перейти в наступний клас

(згідно з чинним законодавством).

Стаття 2

Кожен учень зобов’язаний:

 1. Систематично і глибоко оволодівати знаннями, практичними навичками, підвищувати свій загальнокультурний рівень.
 2. Керуватися у своїй діяльності загальнолюдськими цінностями. Дотримуватися правил громадського співіснування, з повагою ставитись до свобод, прав, гідності інших людей.
 3. Виконувати вимоги адміністрації та педагогічних працівників, а також постанови лідерського активу учнівського самоврядування школи.
 4. Не пропускати уроків, а також не запізнюватися на них без поважної причини.
 5. Дбати про власну гігієну та охайний зовнішній вигляд.
 6. Дбати про порядок на території і в приміщенні школи та закріпленій за закладом території (підтримувати чистоту, озеленяти і т.ін.), берегти шкільне майно.
 7. Зміцнювати авторитет школи, підтримувати та продовжувати її традиції.
 8. Дбати про власне здоров'я та безпеку і здоров'я та безпеку інших людей.

Стаття 3

Закон “Про захист честі та гідності учня школи,

викладача і працівника школи”

Особистість кожного, хто працює чи навчається в школі, є недоторканою і ніщо не повинно загрожувати здоров’ю людини, обмежувати її права, ображати честь і гідність.

Образою честі і гідності людини є:

 • - нанесення побоїв, побиття;
 • - загроза, залякування і шантаж;
 • - вживання образливих слів, кличок;
 • - дискримінація за національними і соціальними ознаками;
 • - глузування з фізичних недоліків;
 • - поява в стані сп’яніння;
 • - здирство, вимагання;
 • - крадіжка;
 • - псування особистих речей інших людей;
 • - будь-які дії чи слова, що ображають честь, гідність іншої людини тощо.

Розділ 3

Закон про головні правилаШкільної Козацької Республіки

Стаття 1

Повсякденні правила життя:

 • - не будь зарозумілим, коли станеш сильним;
 • - не обіцяй нічого, коли станеш багатим;
 • - не хвались нічим, коли станеш досвідченим;
 • - не смійся над старим, коли молодий;
 • - не смійся над нерозумним, коли розумний;
 • - не смійся над дурним, коли мудрець;
 • - не будь занадто самовпевненим, але й занадто сором'язливим;
 • - не будь занадто говірким, але й занадто мов­чазним;
 • - не будь занадто суворим, але й занадто добрим;
 • - будь твердим без гніву;
 • - будь наполегливим без суперечки;
 • - будь увічливими без гордовитості;
 • - будь мужнім із ворогами;
 • - залишайся глухим до наклепу

Стаття 2

Правила честі:

 • - чесність завжди і у всьому — в навчанні й у поведінці;
 • - не видавай навмисно чужі ідеї за свої, спільну роботу за власну — це плагіат;
 • - допустимими є чесні відповіді на запитання товаришів, ради школи; неправда, тим паче нерозкрита, змінює людину;
 • - поведінка має бути пристойною завжди і скрізь;
 • - пам'ятай про добре ім'я своєї школи і на ка­нікулах.

Стаття 3

Ставлення до власності:

 • - будь-яка власність, у тому числі учня та педа­гога, вимагає поважного ставлення;
 • - коли забуваєш повернути чужу книжку чи річ, підпадаєш під вплив безвідповідальності;
 • - повна компенсація майнового збитку — спра­ва честі кожної людини у школі;
 • - за псування чи знищення власності рада шко­ли може ввести систему колективної відпові­дальності.

Стаття 4

Заборони:

 • - поширення, збереження і вживання наркоти­ків, алкоголю, куріння категорично забороне­но; учні, які порушили заборону на куріння, мають пройти програму звільнення від тютю­нової залежності, а після закінчення цієї про­грами вони або звільняються від шкідливої звички, або будуть відраховані зі школи;
 • - нецензурна лайка не повинна звучати у стінах школи;
 • - покарання за порушення головних правил не вимагає санкцій будь-яких органів управління школою; адміністрація зобов'язана використо­вувати всі засоби впливу, передбачені навчаль­ним регламентом із відрахуванням включно; учень (його батьки) має право подати апеля­цію.

Розділ 4

Закон про прогули та запізнення

Стаття 1

Прогул — це нез'явлення на уро­ки без поважної причини (досить серйозної) або нез'явлення без документального підтвердження (заяви батьків, довідки з лікарні тощо).

Стаття 2

Якщо в учня школи є причини про­пустити урок, він повідомляє про це педагога, вка­зує причину. Прогульник відпрацьовує і складає навчальний матеріал пропущеного уроку у визна­чений викладачем час і спосіб.

Стаття 3

Запізнення — це поява учня школи в класі після того, як продзвенів 2 дзвінок та викладач розпочав урок, без попередження і відкритого пояснення причин, або без такого пояснення після закінчення уроку.

Стаття 5

Прогул і запізнення — це вчинки, що ображають гідність і марнують час педагога й учнів, тому за це винні мають вибачатись.

Розділ 4

Закон про побутову культуру учнівського самоврядування

Стаття 1

Кожен учень школи дбає про висо­ку побутову культуру Краматорського НВК (ЗОШ№6-ДНЗ). Побутова культура — це вимоги бути охай­ним, стриманим у поведінці, вміння бережливо ставитися до шкільного майна і робити все задля його збереження.

Стаття 2

У школі вважаємо варварством і не допускаємо:

 • - смітити;
 • - заходити до приміщення у брудному взутті;
 • - плювати;
 • - писати на меблях, стінах, підвіконнях, дверях та інших, не призначених для письма, пред­метах;
 • - ламати меблі, обладнання, виводити з ладу технічні засоби навчання, надавати їм неесте­тичного вигляду, псувати підручники;
 • - завдавати будь-якої шкоди особистим речам учнів, педагогів, працівників школи;
 • - одягати в школі джинсові спідниці та штани;
 • - неохайної зачіски.

Кожен учень повинен мати діловий вигляд: бути чистим і охайним, зі змінним взуттям.

Стаття 3

Рішення про стягнення, відшкоду­вання шкоди приймає Вища Козацька Рада шко­ли, педагогічний колектив, адміністрація школи.

Розділ 5

Закон про чергування

Стаття 1

Черговий по школі учень сприяє до­триманню законів школи, норм високої побутової культури учнями, педагогами, працівниками школи.

Стаття 2

Обов'язки чергових по школі:

 • - для підтримання дисципліни і порядку в шко­лі призначають черговий клас, який чергує протягом дня;
 • - черговий клас приходить на чергування за 15 хвилин до початку уроків. Двоє чергових перебувають бі­ля входу школи після дзвоника на 1 урок, збирають щоденники з учнів які запізнилися до школи, фіксують запис у щоденниках;
 • - чергові учні обов'язково повинні мати бейджі й чергувати на визначених постах;
 • - чергові стежать за порядком і дисципліною учнів школи, вимагають дотримання правил внутрішнього розпорядку, техніки безпеки;
 • - у разі необхідності, наприклад порушення законів школи, черговий робить зауважен­ня і вимагає виконання від порушника йо­го вимог
Розділ 6

Структура дитячо-юнацької організації самоврядування «Козацька республіка»

Стаття 1

Вищий орган самоврядування – козацька рада

Вищим органом самоврядування є козацька рада, яка скликається не рідше двох разів на рік, і вирішує поточні важливі справи шкільного життя

Стаття 2

Обов’язки членів Козацької Ради:

 • - обираються з членів лідерського активу школи.
 • - є координаторами відповідних напрямів роботи.
 • - організовують роботу ланок за своїми напрямами.
 • - мають право готувати і проводити засідання свої ланки.
 • - тісно співпрацюють з Отаманом та заступником Отамана дитячо-юнацької організації «Козацька республіка» та є підлеглим по відношенню до них.
 • - забезпечують членів своєї ланки інформацією, необхідною для діяльності ланки.
 • - мають право захищати права та інте­реси членів своєї ланки.
 • - є постійно діючим органом лідерського активу „Козацька республіка”.
 • - кожна ланка працює згідно з «Положенням про повноваження ланко».
 • - кожна ланка має право виносити свої пропозиції на огляд лідерського активу школи.

Писар- веде протоколи усіх засідань лідерського активу. Протоколи зберігаються до кінця навчального року, веде канцелярію і разом з отаманом здійснює заходи статутної діяльності товариства.Керує ланкою з питань друку.

Осавул- стежить за виконанням заходів військово-патріотичного виховання та вишколу козаків. Керує ланкою з питань навчання.

Хорунжий- головний прапороносець, відповідає за фізичне виховання. Керує ланкою з питань здоров’я та спорту.

Бунчужний - завідує козацькими клейнодами, бунчуками, пірначами, відповідає за культурно-мистецьку діяльність та виховну роботу організації. Керує ланкою з питань культури та дозвілля

Обозний - відає господарством та відповідає за природозахисну діяльність організації. Керує ланкою з питань екології.

Суддя - стежить за поведінкою джур та козаків. Керує ланкою зправових питань.

Гармаш - організовує і проводить доброчинні заходи, акції милосердя,. Керує ланкою з питань милосердя.

Стаття 3

Повноваження Отамана дитячо-юнацької

організації „Козацька республіка”

Обов’язки Отамана дитячо-юнацької організації «Козацька республіка»:

 • - здійснює загальне керівництво шкільною організацією самоврядування учнів школи, планування роботи, координує діяльність ланок;
 • - планує і веде збори Правління (чи призначає ведучих);
 • - розподіляє завдання між активом;
 • - співпрацює з директором школи;
 • - виконує функцію зв’язку між учнями й адміністрацією школи, вчителями і місцевою громадою;
 • - Отаман виносить на розгляд лідерського активу школи питання, що є актуальними для учнів школи;
 • - має право брати участь у роботі педради;
 • - має право ініціювати зміни, що покращать процес навчання та дозвілля учнів;
 • - має право достроково розпустити лідерський актив школи;
 • - має право «вето» щодо рішень лідерського активу школи;
 • - не має права передавати свої повноваження іншим особам;
 • - рішення Отамана незалежні від рішень адміністрації школи з питань учнівського самоврядування;
 • - відповідає за підготовку майбутніх керівників самоврядування в школі. Є лідером!

Повноваження Отамана дитячо-юнацької організації «Козацька республіка» при­пиняються у разі:

 • - відставки;
 • - неможливості виконувати свої обов'язки за станом здоров'я;
 • - усунення з поста в порядку імпічменту;
 • - закінчення школи.
 1. 1. Розгляд питання про усунення Отамана з поса­ди в порядку імпічменту ухвалюється більшістю (50 % + 1) від складу лідерського активу школи.
 2. 2. Рішення про усунення Отамана „Козацької республіки” з посади в по­рядку імпічменту приймається лідерським активом школи, не менш, ніж 2/3 від складу лідерського активу.
 3. 3. У разі усунення Отамана, лідерський актив обирає нового Отамана із кандидатів останньої передвиборчої кампанії на розширеному засіданні.
 4. 4. Якщо під час перевиборів заступник отамана не отримав достатньої кількості голосів для перемоги, він залишається на своєму посту.

Стаття 4

Заступник Отамана

Заступник Отамана:

 • - є „правою рукою” Отамана;
 • - допомагає Отаману виконувати його обов’язки;
 • - під час відсутності Отамана, виконує його обо­в'язки;
 • - координує роботу лідерського актива;
 • - відповідає за систематичне висвітлення діяльності лідерського активу школи у внутрішньому і зовнішньому середовищі;
 • - відповідає за роботу виконавчої влади дитячо-юнацької організації „Козацької республіки”;
 • - має право бути головою будь-якої ланки.

Стаття 5

Повноваження членів лідерського активу

 1. 1. Вищим органом учнівського самоврядування є лідерський актив школи . Актив є постійно діючим органом, безпосередня робота якого здійснюється по ланкам. Діяльність по ланкам спрямовується куратором дитячо-юнацької організації «Козацька республіка» та Отаманом. Головною формою роботи активу є його загальне засідання.
 2. 2. Лідерський актив розпочинає загальне засідання за умов присутності 2/3 від його складу.
 3. 3. Рішення вважається прийнятим, якщо воно схвалене більшістю від складу Лідерського активу.
 4. 4. Склад лідерського активу школи 30-35 осіб, які обираються шляхом відкритого голосування від 5-11 класів строком на 1 навчальний рік.
 5. 5. Повноваження лідерського активу:
 • • прийняття рішень з важливих питань шкільного життя у межах своєї компетенції;
 • • висловлення пропозицій адміністрації школи, педагогічній раді з питань навчання та дозвілля;
 • • координація роботи класів, доведення до класів завдань роботи лідерського активу школи;
 • • піклування про створення належних умов для навчання та дозвілля учнів.

6. Повноваження членів лідерського активу можуть бути припинені достроково у разі:

 • • складання повноважень за особистою заявою;
 • • відкликання класом свого представника із складу лідерського активу;
 • • закінчення школи.

7. Член лідерського активу школи може бути виключений із складу лідерського активу за рішенням лідерського активу „Козацької ради” (у разі, якщо за це проголосувало більш ніж 2/3 лідерського активу школи).

8. Рішення, прийняті лідерським активом школи, є обов'язковими для виконання учнівським колективом Краматорського НВК (ЗОШ№6-ДНЗ).

9. Члени лідерського активу школи можуть звернутися із запитаннями до педради. Педрада зобов'язана повідомити про результати розгляду запиту.

10. Педагогічний колектив та адміністрація Краматорського НВК (ЗОШ№6-ДНЗ) не мають права відмовити у розгляданні зауважень та пропозицій, висловлених лідерським активом щодо навчально-виховного процесу.

11. Ланки „Козацької республіки” працюють згідно з «Положеннями про
повноваження ланок».

12. Для вирішення найбільш важливих питань шкільного життя
проводяться засідання розширеного складу лідерського активу школи.

13. Актив коригує статут учнівського самоврядування для нинішніх та майбутніх поколінь учнів.

Стаття 6

Структура і завдання ланок

1. Навчальна ланка

Керує навчальною ланкою - Осавул. Йому підпорядковуються радники з навчальних питань із кожного класу, які всі свої зусилля спрямовують на підвищення рівня національно-патріотичного виховання, розвитку духовної та наукової діяльності учнів.

Навчальна ланка:

- організовує допомогу в разі потреби учням, які мають незадовільні оцінки;

- залучає учнів до відвідування гуртків, виступає з ініціативою про створення нових гуртків за інтересами;

- надає допомогу вчителям в організації тематичних вечорів, створенні лекторських груп тощо;

- бере участь в обладнанні навчальних кабінетів, організації виготовлення навчальних посібників, дидактичного і роздаткового матеріалу, обліку і збереженні обладнання, ремонті і виготовленні нових дидактичних матеріалів у шкільних умовах;

- проводить заходи, направлені на підвищення якості знань учнів (предметні олімпіади, вечори, конкурси, огляди підручників тощо);

- члени ланки беруть участь в підготовці і проведенні бесід по класах (про режим дня, виконання домашніх завдань, користь читання тощо).

2. Правова ланка

На чолі правової ланки стоїть - Суддя, який керує роботою ланки за допомогою радників з правових питань із кожного класу. Разом вони впроваджують Декларацію про права та обов’язки учнів школи, слідкують за чітким виконанням положень Статуту, регулюють взаємовідносини між вчителями та учнями.

3. Спортивна ланка

Головою ланки з питань старту та здоров’я є Хорунжий, якому підпорядковуються радники з спортивних питань із кожного класу. Робота цієї ланки полягає у проведенні спортивних акцій, турнірів, туристичних змагань і походів. Хорунжий повинен мати організаційні здібності, хорошу фізичну форму і бути прикладом для інших учнів. Члени ланки повинні виявляти активність у різних спортивно-туристичних акціях, здійснювати активну допомогу у зміцненні здоров’я учнів. Пропагувати здоровий спосіб життя.

4. Ланка друку

Керує ланкою – Писар. Представники ланки відповідають за випуск шкільних стіннівок, інформаційних бюлетенів, вернісажів та конкурсів малюнків, об’яви та оголошення, оперативно інформують про рішення шкільної організації самоврядування.

Ланка друку організовує та здійснює художнє оформлення шкільного інтер’єру, готує і проводить інформації з різних питань, висвітлює цікаві шкільні традиції.

5. Екологічне ланка

На чолі екологічної ланки стоїть - Обозний. У ланку входять радники із кожного класу, які сприяють підвищенню рівня екологічних знань учнів.

Завдання ланки:

- роз’яснення причин забруднення навколишнього середовища;

- організація і проведення тематичних виховних годин, показ фільмів і діафільмів, бесід та дискусій з питань екології;

- організація екскурсій на природу, на різноманітні підприємства з метою порівняння корисного зі шкідливим та з’ясування можливостей уникнення екологічних катастроф.

6. Ланка культури та дозвілля

Керує ланкою культури і здоров’я - Бунчужний, якому підпорядковуються радники з кожного класу.

Ланка культури і здоров’я:

- керує проведенням культурно – масових справ, організацією шкільних і класних вечорів, свят народного та шкільного календаря, розподіляє між класами та учнями доручення по підготовці цих заходів;

- організовує оформлення школи та класних кімнат;

- несе відповідальність за утримання та підготовку програми художньої частини і програми дозвілля;

- встановлює зв’язки з кінотеатрами, клубам, Палацами культури, Центром позашкільної роботи, музеями;

- домовляється про проведення лекцій, вечорів, екскурсій, кінолекторії для учнів;

- вивчає побажання учнів щодо організації і роботи гуртків художньої самодіяльності, образотворчого мистецтва, проводить запис у гуртки;

- організовує проведення конкурсів і оглядів художньої самодіяльності;

- сприяє організації та проведенню конкурсів, виступів художньої самодіяльності, зустрічей з відомими діячами культури тощо.

7. Ланка милосердя

Ланку милосердя очолює - Гармаш, який разом із радниками класів організовує і проводить доброчинні заходи, акції милосердя, допомоги ветеранам праці, ветеранам війни, інвалідам, малозабезпеченим сім’ям школи, учням пільгового контингенту.

Стаття 7

Куратор дитячо-юнацької організації «Козацька республіка»Краматорського НВК (ЗОШ№6-ДНЗ)

1.Куратор дитячо-юнацької організації «Козацька республіка» призначається з членів педагогічного колективу школи.

2.Куратор ознайомлює всіх членів лідерського активу з правами та обов'язками.

3. Куратор сприяє створенню теплого, доброзичливого психологічного клімату у колективі.

4. Куратор має право розробляти та подавати на розгляд лідерського активу нові проекти та програми.

5.Куратор здійснює необхідну допомогу при проведенні запланованих справ.

6.Куратор організовує вивчення та аналіз громадської думки щодо діяльності органів шкільного самоврядування.

7.Куратор виносить пропозиції щодо заохочення або нагородження кращих членів дитячого самоврядування.

8.Куратор організовує ведення документації „Козацької республіки”.

9.Куратор налагоджує партнерські відносини з органами дитячого самоврядування на різних рівнях.

Стаття 8

Засідання

1. Засідання лідерського активу проходять не менше одного разу на місяць.

2. На засіданні головує Отаман (заступник Отамана) або куратор „Козацької республіки”.

3. Кожне ланка має право проводити свої засідання окремо від засідань лідерського активу.

Юридична адреса Української дитячої організаціїЗОШ І – ІІІ ступенів

м. Краматорська «Козацька республіка»: 84302, м. Краматорськ, вул. Велика Садова, буд. 71.

/Files/Слайд2.JPG

/Files/Слайд3.JPG

/Files/самоврядування 2017-2018.jpg


/Files/самоврядування 2017-2018-2.jpg


Кiлькiсть переглядiв: 1839

Дата останньої зміни 21 Вересня 2021

Фотогалерея