Історія закладу освіти Для перегляду відео необхідно встановити останню версію Adobe Flash Player.

Історія в перекладі з грецької "розповідь про минуле". Сьогодні йтиметься про історичне минуле Краматорської школи І – ІІІ ступенів № 6. Про те, яка була наша школа колись, ми розповіли в «Історії школи в нотатках і публікаціях». Обсяг цих матеріалів досить значний і налічує понад 200 сторінок.

Першим розповів про історію шостої школи, колишній завуч школи Федюшин Олександр Юхимович. Ці замітки він передав директору Додосян М. М.. Після виходу на заслужений відпочинок, Марія Михайлівна була частим гостем в нашій школі. В один зі своїх візитів вона передала замітки директору школи Олегу Гуріну. У нього з Марією Михайлівною склалися теплі й дружні взаємини.

Із заміток Федюшина О.Ю. ми дізналися, що середня школа № 6 існує з 1929 року. Нині ж діюча будівля була побудована в 1936 році будівельниками металургійного заводу ім. Куйбишева, але спочатку в ньому розташувалася СШ № 13 з українською мовою навчання, а СШ №6 займала будівлю колишньої гімназії, що розташовувалася в теперішньому «Комсомольському сквері».

Першим директором СШ № 6 був Огір Борис Михайлович, а завучем з 1935 року працював Шаповал Олександр Якович, пізніше став директором СШ № 1.

Читачам, напевно, буде цікаво дізнатися, чому одна з вулиць старої частини міста називається Шкільною, а школи на цій вулиці немає. Відповідь на це питання ми знайшли в роботі дослідника історії нашого міста Коцаренко В. Ф.. Він пише: «Школа знаходилася на околиці селища в одноповерховій з білої цегли будівлі в кінці вулиці, що отримала назву «шкільної». Нині цієї будівлі не існує. У 1943 році воно повністю зруйноване фашистами. На його місці після війни було розбито сквер.

1 здание
Підтвердженням цьому є те, що на святкуванні шістдесятирічного ювілею школи колишні випускники подарували нам фотографії 1934 року.

«У вересні 1938 року, ми переїхали зі старої школи, розташованої біля ПК ім. Леніна, в нову - на вулиці Велика Садова. Багато учнів радісно бігали коридорами нової будівлі, з цікавістю все розглядаючи", - згадує Ноткіна Марія Василівна, яка в той час була ученицею 8-Б класу, а згодом стала вчителем шостої школи.

выпуск 34

Другим директором, вже в новій будівлі, був Смоловиков В. А.. Після нього керував школою Лазарєв. Нову будівлю школи під час війни було зруйновано, залишився лише перший поверх, і в ньому розташовувався німецький госпіталь.

Після звільнення міста Краматорська від німецько-фашистських загарбників, почалися роботи з підготовки будівлі школи до навчального року. Був відремонтований перший поверх, і з 1 жовтня діти приступили до занять. Меблів в школі не було. Діти з дому принесли стільці, столи, табурети, лавки.

Першим директором школи після визволення міста була Ніколаєнко Віра Іванівна. Через кілька місяців директором її змінила Глобус Софія Мойсеївна, а Віра Іванівна стала завучем. Після цього директором призначена Соколова Марія Іванівна, а завучем - Івануха Олена Павлівна. Марія Іванівна провела величезну роботу з відновлення школи.

У 1943 році школа працювала в дуже важких умовах: підручників і наочних посібників майже не було. Учні змушені були вести конспекти, через відсутність зошитів писали на газетах, старих книгах, на обгортковому папері. З настанням холодів учні приносили в школу "буржуйки", а також дрова і вугілля. Для підтримки хлопців школа видавала на день по 50 г хліба і чайну ложку цукру.

У 1944 році керівником Школи став Чистиченко Василь Іванович, який демобілізувався з армії. Вже до 1945-1946 навчального року школа налічувала 945 учнів. Найстарший клас був 9-й. У грудні 1945 року школа розділилася на російську й українську: № 6 (директор ЧистиченкоВ.І., завуч Федюшин О. Ю.) і № 10 (директор Горпинич Ф. С., завуч Івануха О. П.).

Через війну в учнів була перерва в навчанні, тому багатьох з них приймали умовно, але через місяць-два перевіряли знання, і деяких учнів переводили на клас нижче. У 1946 році в 10-й клас був умовно прийнятий Леонід Биков. Він успішно закінчив школу і згодом став відомим артистом і кінорежисером.

У 1970 році з 20 жовтня пішов на заслужений відпочинок директор школи Чистиченко Василь Іванович. Директором була призначена Додосьян Марія Михайлівна. При ній особливо добре була організована військово-патріотична і пошукова робота.

У вересні 1978 року директором став А.В. Тарасенко. Він провів капітальний ремонт школи. У 1983 році школою керував Г.М. Афонін. З 1984 року директором школи став Конобрицький М.М., їм закладені національні традиції у вихованні підростаючого покоління.

З 1991 року школою керував Гурін О.В. За цей час школа стала сучасним навчальним закладом, що забезпечує якісну освіту. Школа може пишатися високим рівнем виховної роботи та спортивними досягненнями своїх вихованців. При цьому не тільки не забуваються кращі традиції школи, але на їх основі розширюється виховна робота. І це не може бути інакше, тому що шоста загальноосвітня школа стояла біля витоків всієї системи освіти міста Краматорська.

З 1 вересня 2012 року Корчагіна Світлана Аркадіївна очолює загальноосвітню школу № 6

/Files/images/DSC_0859.JPG

/Files/images/kollektiv.jpg

Робочі будні Світлани Аркадіївни на посаді директора школи характеризуються її вмінням поєднувати педагогічну та управлінську діяльність. Її спокійний, врівноважений підхід до виконання поставлених завдань у забезпеченні якісної освіти та виховання підростаючого покоління передається педагогічному колективу, і сконструйований у школі «Корабель Знань» впевнено долає бурхливе море сучасних освітніх процесів. Є результати – щорічно учні школи беруть участь в обласних інтелектуальних конкурсах і перемога виявляється в їх руках. Цьому передує змістовно організована робота з учителями, система якої формувалася у закладі не одне десятиліття – її оновленню Світлана Аркадіївна надає значиму увагу. Так, упродовж трьох років відбулося оновлення техніки у комп’ютерному класі, з 1 вересня 2013 року був відкритий другий комп’ютерний клас. У п’яти предметних кабінетах встановлено проектори, що дають змогу вчителям зробити свої уроки насиченими новою інформацією, нестандартними та цікавими уроками.

Будівля школи прийнята в експлуатацію 86 років назад. Директор школи постійно працює над вдосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманням її у робочому стані. За останній час була здійснена заміна старих вікон на нові, пластикові, по всій школі, що дозволить зберегти тепло в приміщеннях взимку, а також - вхідних та класних дверей в основній школі та філіалі. У 2014 році була виконана робота з капітального ремонту санвузлів, відбулася заміна санітарного обладнання та кабінок. У 2015 році - модернізація кутка гігієни біля їдальні. Щороку здійснюються поточні ремонти коридорів (заміна освітлення на другому поверсі, а також освітлення кабінетів початкової ланки), оновлення класних кімнат на сучасні кабінети. Коридори, вестибюль школи поступово поповнюються новими сучасними стендами, активно проводиться робота по озелененню коридорів. Подвір’я школи завжди прибране, доглянуте.

Адміністрацією школи приділяється достатньо уваги естетичного вигляду навчального закладу, докладає всіх зусиль для створення умов для того, щоб учні комфортно почували себе в школі. для здобуття якісної освіти.

/Files/images/ремонты.png

Про найкращого директора можна розповідати годинами. А якщо коротко – Корчагіна Світлана Аркадіївна – творчий, закоханий у свою професію педагог, умілий організатор та управлінець, патріот своєї справи, впевнена, що кожен повинен виконати свою місію людини і заради цього кожного дня віддає свої знання та вміння справі служіння дитині та її запитам.

Кiлькiсть переглядiв: 1189

Дата останньої зміни 21 Вересня 2021

Фотогалерея